Sbor dobrovolných hasičů Praha - Suchdol

16. Suchdol Muži
16. Zvánovice Ženy

8. ročník Memoriálu Františka Malého

V sobotu 3. října 2015 se na Suchdolském náměstí konal již 8. ročník Memoriálu Františka Malého v nočním požárním útoku.

Na letošní ročník se přihlásilo 22 družstev, bohužel  nakonec se 4 družstva omluvila, jedno mužstvo vůbec nedojelo a jedno odstoupilo pro poruchu stroje. A tak na startu jsme nakonec napočítali 16 družstev - 5 družstev dívek, 9 družstev mužů a ještě 2 týmy nastoupily se strojem PS 8. Počasí bylo tentokrát na jedničku, od rána bylo krásně sluníčko a teplo, dokonce i večer byl krásně vlahý.

Úderem 19. hodiny nechal starosta SDH Praha-Suchdol nastoupit družstva, několik slov pronesla dcera pana Františka Malého paní Alena Malého, zástupce naší městské části Ing. Věra Štěpánková a pak už bylo vše v rukou rozhodčích a závodníků.

Jako každý rok závody zahajuje domácí družstvo. Bohužel hned na začátku jsme viděli neplatný pokus. Strojníkovi se nepodařilo nasát vodu z nádrže, která je pod úrovní stroje. Celé družstvo mělo velkou snahu pokus dokončit, avšak štěstí jim tentokrát nepřálo. Bohužel podobný osud stihl ještě ženy ze Zvánovic, které svůj pokus taktéž nedokončily. Obrovskou smůlou byl krásný bleskový pokus několikanásobného vítěze memoriálu, kdy chlapci ze Slavětína dokončili pokus neuvěřitelným časem 24,03s, čímž by byl překonán rekord dráhy z roku 2014. Bohužel jeden ze závodníků proběhl dráhu mimo okno a hlavní rozhodčí tedy tento pokus nemohl uznat.

Krásný souboj se odehrával také mezi muži a děvčaty z SDH Konětopy. Dívky časem 36,24 s dokonce dlouho vedly, ale pak je předstihli nejprve muži z Krásné Vsi časem 29,27 s a ještě jejich kolegové z Konětop s časem 32,50s. Ale i tak si děvčata na letošním memoriálu zasloužila mimořádný obdiv a domů si tedy odvážela poháry hned dva. Pohár za celkové 3. místo a ještě pohár pro nejlepší družstvo žen a k tomu samozřejmě perníkové medaile, na které se závodníci vždycky těší a patří již ke koloritu těchto závodů.

Letošní, v pořadí již 8. ročník, Memoriálu Františka Malého je tedy za námi. Hezké závody, krásné počasí, hodně diváků, přísní, ale spravedliví rozhodčí.

A tak jsme v Suchdole zakončili letošní sportovní rok, ale také jsme krásně uzavřeli oslavy 125. výročí založení našeho Sboru dobrovolných hasičů v Praze-Suchdole.

Z. Kučerová